Zarządzanie listą kontaktów

Tworzenie Listy

Gdy rozpoczynamy działanie w Sendingo, to jest pierwsza czynność jaką powinniśmy wykonać. Stworzyć listę, strony zapisu i wypisu oraz zintegrowanie listy ze stroną, aby nowe kontakty automatycznie były do niej dopisywane.

Dziś zajmiemy się tworzeniem listy.

Listy subskrybentów to listy kontaktów w Twojej bazie, do których możemy kierować nasze kampanie. W naszym poradniku zakładamy, że posiadasz zbudowaną bazę subskrybentów.

Widok Listy Subskrybentów

Zachęcaj i ułatwiaj zapisywanie się swoim klientom do newslettera. Na stronie głównej sklepu internetowego (standard w platformie WellCommerce.pl) umożliwiaj zapisanie się do newslettera. Jeśli Twój sklep przypadnie do gustu użytkownikom, często mają w zwyczaju dołączyć do subskrypcji mailingowej, oczekując ciekawych treści, informacji o nowych kolekcjach czy zniżkach. Daj im taką możliwość. Tym bardziej, że bardzo łatwo to zrobić wykorzystując gotowy kod html do wklejenia u siebie na stronie.

Dobrą praktyką jest też umożliwienie klientom zapisania się do newslettera, gdy zakładają konto w naszym serwisie.

 

Pamiętaj!
Buduj bazę subskrybentów.Jak mawia stare przysłowie „Z pustego nawet i Salomon nie naleje”.Jeśli posiadasz bazę 50-100 subskrybentów ciężko będzie zarobić na kampanii eMail Marketingowej sporo pieniędzy. Z tego względu zachęcaj własnych klientów do zapisywania się do newslettera.Panel subskrybentów umożliwia nam zarządzanie naszą bazą kontaktów. Nasza baza może zostać podzielona na mniejsze listy, dokładniej określające daną grupę kontaktów.

Planując kampanię pamiętaj by odpowiednio dobierać grupę docelową. Niech odbiorcy będą zainteresowani przesyłanymi przez Ciebie informacjami.

Listy Subskrybentów

Definiowanie listy subskrybentów jest bardzo proste. Kliknij w przycisk Utwórz, nadaj nazwę liście i zapisz zmiany.
Widok - List Kontaktów