Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie wyglądu newslettera oraz minimalizację wykorzystanego miejsca jest animacja. Przykładem praktycznego wykorzystania takiego rozwiązania może być jeden z newsletterów dla sklepu internetowego www.willsoor-shop.pl gdzie animacja została wykorzystana do pokazania kilku zdjęć tego samego produktu.

sendingo, animacja w willsoor-shop.pl

Przykład animacji w newsletterze www.willsoor-shop.pl

Jak widać na powyższym rysunku, dzięki animacji mogliśmy pokazać zarówno całość produktu jak i jego zbliżenie na tym samym obrazku co wygląda funkcjonalnie i nie zajmuje dużo przestrzeni newslettera.

 

Bardziej pomysłowym wykorzystaniem animacji jest z kolei licznik odliczający dostępność zestawów w newsletterze sklepu internetowego www.bdsklep.pl

 

sendingo, animacja dla bdsklep.pl

Przykład pomysłowej animacji dla www.bdsklep.pl

Ciekawy pomysł i wykonanie z pewnością przykują uwagę oglądającego i kto wie może doprowadzą do klika ;).

Jako animację należy umieszczać plik gif, co wymuszają pewne standardy tworzenia newsletterów dla różnych klientów pocztowych. Należy także uwzględnić, że w Outlooku 2007 może być problem z działaniem animacji, polegający na tym, że zostanie wyświetlony tylko pierwszy slajd animacji.

Pomimo tego drobnego minusa rozwiązanie to wydaje się bardzo funkcjonalnym i interesującym pomysłem, który można wykorzystać w e-mail marketingu.